Detail Kurzu

Dentální hygiena v ordinaci

19 990 

Cílem kurzu je zlepšit efektivitu předparodontologické léčby v kompetenci dentální hygienistky. Ujasnit kdy a jak je vhodné kombinovat UZ s nástroji. Naučení ergonomie pro ošetřujícího. Postupy aby byl rozpoznán a kompletně odstraněn zubní kámen. Předám a naučím know-how jak se do PCH šetrně podívat až na dno a nemusel se deepscaling opakovat. Přivezu veškeré potřebné nástroje, přístroje a lupové brýle. Výhodou kurzu v ordinaci u vás je že vidíte výsledek přímo na pacientovi v reevaluaci nebo recallu. Porovnáváte výchozí stav s výsledkem.

Kód: MD1 Kategorie:

Není skladem

Intenzivní praktický kurz přímo u vás v ordinaci. Jako externí specialista povedu vaši dentální hygienistku v práci na informovaném modelovém pacientovi za vaší přítomnosti. Výhodou je reevaluace, recall a zpětná vazba pro ošetřujícího, realistický zážitek nesrovnatelný s prací na modelech.

Cílem kurzu je zlepšit efektivitu předparodontologické léčby v kompetenci dentální hygienistky dle indikací zubních lékařů. Ujasnit kdy a jak je vhodné kombinovat UZ s nástroji, jaké nástroje použít a ve které pozici, aby byla ergonomie pro ošetřujícího co nejlepší a byl zároveň efektivně odstraněn zubní kámen. Předám a naučím know-how postupy jak se do PCH podívat šetrně až na dno když je ošetřující bez asistence a jak provést hand deep scaling tak, aby se nemusel opakovat. Veškeré potřebné nástroje a přístroje do ordinace přivezu s sebou, účastník bude mít k dispozici pro práci i lupové brýle Q-Optics. Výhodou kurzu v ordinaci u vás je že vidíte výsledek přímo na pacientovi v reevaluaci nebo recallu, lze porovnávat výchozí stav s výsledkem. Pacienti platí čas Vám.

Kurzista dostane „guidebook“ s anatomickými reáliemi, radami, fotkami použitých nástrojů a doporučením který se hodí na jaký typ zubního kamene v kterých pozicích. Doporučení relevantních zdrojů informací pro následné vzdělávání. Fotky správného držení nástrojů.

Před pacientem o metodách změny nejednáme, ale je dobré mít na kurz pacienty motivované, ideálně nekuřáky, připravené strávit na křesle 2 hodiny v kuse. Kurz je určen pro jednoho, maximálně dva ošetřující. V případě dvou DH by měla každá ošetřovat svého pacienta. Potom doporučuji zvolit dvě vstupní ošetření po 150 minutách s 60 minutovými pauzami mezi pacienty.
V neposlední řadě obdrží ošetřující certifikát o absolvování intenzivního školení praktické práce ručními nástroji.

Právně je tento kurz důsledně ošetřen, pro více informací mne kontaktujte na krvavadasen@perios.cz

 

Rozsah

6-8 hodin